EnglishFrançaisDeutschItalianoРусскийTürkçe
Sosyal:
Bir şey mi aramıştınız?
Arama
ABD
+90(552)9516557
EnglishFrançaisDeutschItalianoРусскийTürkçe
Akreditasyonlar

ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi

ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi, ISO (Uluslararası Standart Organizasyonu) nun Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi için yazdığı bir standarttır. ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi standardı, faaliyet gösterilen sektöre ve kuruluşun büyüklüğüne bakılmaksızın her boyutta kuruluş için uygulanabilir niteliktedir.

ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi

Faydaları

Şikayetlerin eğilimlerini ve nedenlerini belirlemek için operasyonel verimlilik elde edilir. Daha müşteri odaklı bir yaklaşım benimseyerek daha fazla şikayet çözülür. Personeli yeni müşteri hizmeti eğitim fırsatlarıyla meşgul etmez. Genel verimliliği artırmak için ISO 10002’yi ISO 9001 ile entegre edilebilir. Şikayetlerinizi işleme sürecinizi izleyin ve sürekli olarak iyileştirilebilir.

ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi

Nasıl Belgelendirilir?

SO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Standardına istinaden sertifikalandırmayı planlayan kuruluş öncelikle ISO 10002 standardı gerekliliklerini yerine getirerek sistemini kurar ve uygulanmasını sağlar.

Bu aşamada çalışanların standart konusunda yetkinliklerini arttırmak isterseniz sunduğumuz eğitimleri gözden geçirebilirsiniz.

Türkiye'de sahte belgelendirme yapıldığını biliyor musunuz?

Belgenizi Kontrol Etmek İçin Tıklayın

FSCC BelgeleriTÜRKAK Belgeleri

Uzman ekibimizle birlikte

Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sisteminizi belgelendirmek ve ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgesi’ne sahip olmak için bize başvurmanız yeterlidir.