EnglishFrançaisDeutschItalianoРусскийTürkçe
Sosyal:
Bir şey mi aramıştınız?
Arama
ABD
+90(552)9516557
EnglishFrançaisDeutschItalianoРусскийTürkçe
Akreditasyonlar

FSSC 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi

FSSC 22000 diğer ISO standartları gibi tarafsız belgelendirme kuruluşlarında sertifikalandırılan bir gıda güvenliği yönetim sistemidir. Fakat diğer Gıda Güvenliği Standartlarından farklı olarak GFSI’ın tanıdığı/onayladığı bir sistemdir. FSSC 22000 özetle; ISO 22000 + Sektör PRP (Teknik Öngereklilikleri) standardı + FSSC’nin vakıf kuralları demektir.

FSSC 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi

NEDEN FSSC 22000 BELGESİ ALMALIYIM?

FSSC 22000’in en önemli farkı Küresel Gıda Güvenliği Federasyonu (GFSI*) tarafından tanınıyor olması. Böylece BRC ya da IFS gibi belgelere eşdeğer olup alternatif oluşturur. Örneğin GFSI onaylı bir belgeye sahip (BRC, IFS, FSSC22000) bir firma kendi sistemleri gereği kritik tedarikçilerinden de GFSI onaylı ( BRC, IFS,FSSC) bir belge ile sertifikalandırılmış olmasını ya da tesislerinin yerinde denetim yapılmasını istemek zorundadır. FSSC 22000 bu gerekliliği karşılar ve böylece 2. Taraf denetime (müşteri denetimi) ihtiyaç duymazsınız. Ayrıca müşterinizin yaptıracağı 2. Taraf denetim hangi firma tarafından yaptırıldıysa onu bağlar fakat FSSC 22000 belgesi aldığınızda bunu tüm mevcut müşterileriniz ve potansiyel müşterileriniz için kullanabilirsiniz.

*GFSI üreticilerin gıda güvenliği standartlarını ve çiftlik güvence standartlarını karşılaştırmak ve ölçümlemek için yürütülen programdır.

FSSC 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi

BRC Sertifikası yerine FSSC 22000 de alabileceğinizi biliyor musunuz?

BRC belgesi ile girebileceğiniz tüm satış kanalları için FSSC belgesini de kullanabilirsiniz çünkü GFSI tarafından tanınıyor olmak FSSC’yi BRC ve IFS ile eşdeğer kılar.

FSSC 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi

Hangi sektörler ve üreticiler için geçerlidir?

aşıma Depolama, Toptan ve Perakende Satış, Catering, Yem Üreticileri, Gıda Üreticileri, Ambalaj Üreticileri, Tarımsal Üretim (Farming).

Belgelendirmenizi KOSGEB DESTEĞİ ile alabildiğinizi biliyor muydunuz ?

Kosgeb Türkak akreditasyonlu FSSC22000 ve ISO 22000 belgelerini alan firmalara % 50 belgelendirme desteği sağlamaktadır. Bunun için yapmanız gereken tek şey Kosgeb’e üye olduğunuzdan emin olup genel destek başvurularından belgelendirme desteğine online olarak başvurmak ve DV-CERT’i belgelendirme kuruluşu olarak seçmek. Kosgeb destekleri ile ilgili detaylı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

HACCP artık belgelendirilmeyip bunun yerine tüm dünyada geçerliliği ve akreditasyonu mevcut ISO 22000 sertifikalandırılmaktadır.

KOSGEB DESTEĞİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN

Türkiye'de sahte belgelendirme yapıldığını biliyor musunuz?

Belgenizi Kontrol Etmek İçin Tıklayın

FSCC BelgeleriTÜRKAK Belgeleri

Uzman ekibimizle birlikte

ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikası’na sahip olmak için bize başvurmanız yeterlidir.